رویال پلاستیک کارن

شرکت تولیدی رویال پلاستیک

معرفی انواع کیسه زباله

این کیسه ها با استفاده از پلاستیک های بازیافتی تهیه میشوند. ضخامت در انواع کیسه زباله متفاوت است. بر از این کیسه ها برای نگهداری موارد یکبار مصرف پزشکی استفاده میشوند. برخی دیگر تنها پسماند های مواد غذایی را در خود جا میدهند. همچنین این پلاستیک ها دارای اندازه های مختلفی هستند که میتواند برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. در این مطلب در مورد انواع کیسه های زباله توضیحاتی میدهیم.

معرفی کیسه زباله :

کیسه های زباله از مواد بازیافتی تهیه میشود. از این رو کیفیت آن ها نسبت به مواد دسته اول کمتر است. البته خاصیت کششی مناسبی دارند. از این رو برای جمع آوری زباله ها کاربرد زیادی دارند. به طور کلی انواع کیسه های زباله دارای ابعاد متفاوتی هستند. این کیسه ها در اشکال مختلف برای مصارف گوناگون بهینه شدند.

ساختار کیسه های زباله :

در ساخت انواع کیسه های زباله پلاستیکی از انواع مواد پلیمری بازیافت شده استفاده می شود. با توجه به قابلیت بازیابی اکثر پلیمرها، می توان مواد پلاستیکی را پس از مصرف با جمع آوری درست مجدداً طی فرایند بازیافت مورد استفاده قرار داد. مسئله مهم و اساسی در این میان استفاده از مواد بازیافت شده در مصارف غذایی است. مواد بازیافتی نباید با مواد خوراکی در ارتباط باشند. ساختار کیسه های زباله نیز از پلاستیک های بازیافت شده تهیه میشود. در واقع صحبت از آن دسته از مواد بازیافت شده ای است که برای بسته بندی و نگهداری مواد غذایی غیرمجاز هستند. به همین دلیل این پلاستیک ها که معمولا دارای مقاومت کششی بالایی هستند ، برای جمع آوری زباله استفاده میشود.

انواع کیسه های زباله :

به دلیل انواع مختلف زباله های تولیدی در کاربری های مختلف ، انواع کیسه های زباله نیز بسیار زیاد میباشد. برای مثال نمیتوان زباله های یک کارگاه را با زباله های یک خانه را در یک نوع کیسه زباله ریخت. چرا که برخی از زباله ها نیاز به مقاومت و ضخامت خاصی دارند. اما به طور کلی انواع این کیسه ها شامل کیسه های ضخیم و نازک میباشد. از این رو در زیر انواع کیسه زباله ها را برای شما آورده ایم.

·         کیسه زباله خانگی

·         کیسه زباله بیمارستان

·         کیسه زباله اداره ها

همچنین انواع کیسه زباله ها در اندازه های مختلف برای مصارف گوناگون استفاده میشوند. این اندازه ها به صورت زیر است :

·         کیسه زباله سایز 80 در 60

·         کیسه زباله سایز 60 در 50

·         کیسه زباله سایز 70 در 55

·         کیسه زباله سایز 80 در 65

·         کیسه زباله سایز 80 در 60

·         کیسه زباله سایز 90 در 70

·         کیسه زباله سایز 100 در 80

·         کیسه زباله سایز 120 در 80

·         کیسه زباله سایز 120 در 100

·         کیسه زباله سایز 130 در 100

·         کیسه زباله سایز 150 در 120

اندازه های بزرگ از این کیسه ها برای مصارف خاص استفاده میشود. عموما برای زباله های خانگی تا ابعاد 80 بیشترین کاربرد را دارد.

در ادامه توضیحاتی در خصوص برخی از مهمترین انواع کیسه زباله ها داده میشود.

انواع کیسه زباله بیمارستان ها :

کیسه زباله های بیمارستان ها و مراکز درمانی بسیار حساس هستند. برای جلوگیری از شیوع بیماری باید از کیسه زباله های خاص استفاده شود. به طور کلی در مراکز بهداشتی و بیمارستانی به دلیل نوع محیط و ترکیبات زباله‌هایی که تولید می‌شوند، لازم است از کیسه زباله مخصوص استفاده شود. برای مراکز درمانی و بهداشتی سه نوع کیسه ی زباله غیرعفونی، کیسه زباله عفونی و کیسه زباله‌های امحا وجود دارد که مناسب زباله‌های تولید شده در این مکان‌ها است. از کیسه زباله‌های غیرعفونی معمولاً برای مواد خشک استفاده می‌شود که آلودگی‌ خاصی نداشته باشند. برای زباله‌های عفونی که آلودگی‌های بیولوژیکی دارند و احتمال شیوع و سرایت آن وجود دارد، از کیسه زباله‌های عفونی استفاده می‌شود که در برابر مواد تیز و برنده مقاوم باشند.

کیسه زباله های اماکن مسکونی :

به طور یکی از بیشترین کاربرد های کیسه های زباله در اماکن مسکونی میباشد. در خانه‌ها میزان تولید زباله‌ها براساس اینکه تعداد افراد خانواده چند نفر باشد، متفاوت است. برخی زباله‌ها هستند که در خانه تولید می‌شوند. زباله‌های خشک مانند شیشه، پلاستیک، فلزات و چوب هستند و زباله‌های تر مانند پسماند مواد غذایی،‌ پوست میوه و غیره است که معمولاً در خانه‌ها تولید می‌شود. برای زباله‌های تر و خشک باید از دو کیسه زباله به صورت جداگانه استفاده شود و زباله‌های تر و خشک را از یکدیگر جدا کرد. به منظور کاهش میزان آلودگی محیط زیست می‌توان تفکیک زباله‌ها را درخانه شروع کرد تا میزان زباله‌های قابل بازیافت افزایش پیدا کند. برای تفکیک زباله‌ها دستورالعمل‌هایی وجود دارد که با انجام آن می‌توان زباله‌ها را از یکدیگر تفکیک کرد تا انباشت زباله‌ها کاهش یابد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام